Zdravím Vás,
Tak jsme si udělali akci a rozhodli jsme se, že se podíváme na Šumavu, kam bychom se mohli podívat. Dávám Vám náměty, co by se Vám líbilo.
V stylové hospůdce je k dispozici 58 míst k sezení. Pro menší společnost do 16 osob lze využít odděleného salónku. Posedět můžete i na terase, nejen v létě, ale i v zimě. Teráska je prosklená a nabízí krásný pohled do zasněžené krajiny, naopak v létě na Vás dýchne kouzlo šumavských lesů. Terasa nabízí dalších 42 míst k sezení.
Specializací kuchyně jsou STEAKY z hovězího masa plemene Charolais, které pochází převážně z našeho chovu.
Do celé hospůdky je bezbariérový přístup.
Celý objekt restaurace je nekuřácký a není možné platit platebními kartami. Do restaurace není povolen vstup se psy.
Neuvěřitelný výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice nabídne celorepublikový unikát – Stezka korunami stromů Lipno, která přivítala první návštěvníky 10. července 2012. Vyhlídka na Lipenské jezero, šumavskou přírodu a za dobrého počasí i vrcholky rakouských Alp je odměnou za stoupání po točité lávce.
Za maximálního stoupání 2 – 6 % se návštěvníci dostanou až do 40 metrové výšky. 675 metrů dlouhou dřevěnou stezku zakončenou 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží je možné navštívit každý den. Dobrodružnou a přesto bezpečnou cestu po lávce zajišťuje konstrukce z masivního klíženého dřeva a 75 dřevěných podpěrných sloupů. Dřevěné zábradlí a transparentní postranní síť jsou zárukou dokonalé bezpečnosti a výhledu. Konstrukce se harmonicky prolíná s okolní přírodou.
Stezka je v celé své délce bezbariérová a je přizpůsobena jízdě jak s kočárky, tak i pro vozíčkáře. Tato stavba je jedinečným doplněním střediska Activ Park Lipno a uceluje nabídku sportovních, výchovných a zábavných aktivit na Lipně.
Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky. Jsou umístěny ve výšce 24 metrů.
Unikátní je 52 metrů dlouhý tobogán s převýšením 24 metrů. O bezpečnost jezdců se postarají speciální podložky, které pomáhají upravit a případně i zredukovat rychlost. Tobogán lze využít i opakovaně. Návštěvníci mohou vystoupat po točitém schodišti, aniž by museli procházet opět celou stezku.
Ke stezce je možné dopravit se lanovou dráhou, stezkabusem nebo po turistické či cyklotrase, cestu dolů je možné si zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.
Technická data:
Délka stezky - 372 metrů
Délka stezky ve věži - 303 metrů
Výška rozhledny - 40 metrů
Výška stezky - 24 metrů
Stoupání lávky - 2-6 % včetně věže
Celková délka stezky - 675 metrů
Vstup do věže - ve 24 metrech
Průměr věže - 24 metrů
Šířka chodníku - 2,5 metru
Stezka leží v nadmořské výšce - 901 metrů (vrchol Kramolín)
Počet pylonů - 75
Věž je tvořena z 9 pylonů
http://www.stezkakorunamistromu.cz/
"V odlehlém, hlubokém údolíčku na levém břehu Vltavy, zastíněném od západu 1084 m vysokým hřbetem lesnaté Kleti a od východu horou Třebonínskou (652 m), ukrývá se skvost ná perla středovékého umění- bývalý klášter Svatokorunský, svědek zlatých i zlých časů, pomník české slávy i úpadku, svědek nad jiné věrohodný, jehož dumné zdi mluví k znalci tklivěji než celé svazky historických foliantů". Josef Braniš, historik, 1907.
Středověké kláš tery byly zvláštním místem soustředění, rozjímání a modlitby. Klášter cisterciáků ve Zlaté koruně si díky své poloze v hlubokém vltavském údolí udržel mnoho z původní atmosféry i po odchodu řádu roku 1785. Je dnes pokládán za jeden z nejcennějších komplexů gotické architektury ve střední Evropě.
Psal se 6. duben roku 1263 a v rakouském klášteře Heiligenkreuz (Svatý Kříž) se řeholníci cisterciáckého řádu vydali na cestu. Cílem jejich putování bylo "jisté místo v Čechách", na které dorazili snad už v polovině t éhož měsíce. Na konci cesty je čekal pohled na řídce osídlený lesnatý kraj, tak jak je pro tento řád typické. Právě zde měl vzniknout nový klášter a to díky pátému českému králi- Přemyslu Otakaru II. V klášterních zdech se v křišťálové schránce uchovávala vzácná relikvie, trn z Kristovy koruny, který pojmenoval zdejší nové opatství na Svatou (Trnovou) Korunu. Od 17. století se užívá názvu Zlatá Koruna. Více o historii kláštera zde.
4/ ČESKÝ KRUMLOV
Státní hrad a zámek Český Krumlov, památka UNESCO, je významným turistickým místem. Veřejnosti je otevřen od dubna do října a za sezonu navštíví zámecké expozice přes 300.000 návštěvníků.
Exteriérová prohlídka areálu zámku seznamuje s působivou architekturou významné dvorské rezidence 16. – 18. století a se vzácnými renesančními a barokními freskami na budovách kolem pěti zámeckých nádvoří.
Jedenáct hektarů barokní zahrady s francouzskou a anglickou zahradní úpravou, kaskádovou fontánou a zámeckým jezírkem je oblíbeným místem pro relaxační a meditační procházky.
V interiérových prostorách jsou k dispozici dvě prohlídkové trasy s historickými instalacemi interiérů 16. – 19. století, zámecká věž s hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik.
Nejvýznamnější památkou, skutečnou perlou v koruně divadelního dědictví, je světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je jednou nejlépe dochovaných evropských divadelních scén 18. století s téměř kompletním vybavením dekorací, kostýmů, rekvizit a jevištní techniky.
Návštěvníkům jsou dále přístupné tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV. zámeckém nádvoří.
Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35m nad úrovní II. nádvoří, nejhlubším přístupným místem jsou Václavské sklepy na IV. zámeckém nádvoří, skryté 12 m pod úrovní nádvoří.
V průběhu celé sezony žije zámek bohatým kulturním, společenským a konferenčním životem.