Sezimovo Ústí    

             Wellness Centrum Svaté Pole 41 263 01 Dobříš     

Honzovo slovo

Ictus o.p.s. a CPM

Společnost Ictus o.p.s.byla založena 8.10.2007, aby pomáhala lidem postiženým CPM při návratu do plnohodnotného života. Když se s námi spojí blízký pacientů, nebo sám pacient, vyhledáme ho a snažíme se mu vysvětlit, že situace není tak beznadějná. Veliké plus při tom je, že mu můžeme sami na sobě ukázat, že to jde.

Snažíme se a daří se nám dostat lidi po  - mozkové mrtvici do plnohodnotného života. Neslibujeme, že do normálního. Ale naučíme lidi znovu chodit ven, mezi ostatní. Nechceme, aby postižení zůstávali doma a styděli se vyjít. To je náš cíl. Aby po příhodě zkusili mít záliby jako před příhodou. Ale k tomu potřebujeme Vaši spolupráci.

Lidi se mě často ptají, co mají dělat, že je nikdo nechce. V ten moment si vzpomenu na to, jak jsem opustil místo odborníka IT a šel jsem pomáhat lidem potřebným. Ten pocit, který mám, když se nám proberou a začnou znovu žít, je nenahraditelný.

Vzpomínám na ty lidi a jejich osudy, ať to byl ředitel firmy, trenér golfu, babička, mladá žena, a na konec se všichni ocitnou na posteli s nehybnou půlkou těla. Těm pomáháme, já a lidi kolem mne. Vysvětlujeme, že to nesmí vzdávat, že je to pouze na nich a na jejich vůli, jak to bude pokračovat. Ať se perou s osudem a nevzdávají to. Ať ten den mají jako svoje druhé narozeniny.

A těm, kteří se mne často ptají, co mají dělat a že je nikdo nechce, rád vzkážu, pojď taky pomáhat.

Ptáte se s čím:

1/ navštěvujeme nemocného v nemocnici, LDNce, doma a vůbec tam, kde je nás třeba. Pomůžeme nemocnému a jeho blízkým hlavně získat sebedůvěru.

2/ jezdíme s nemocnými na týdenní pobyty, kde je učíme plavat a radovat se ze života. A úspešně.

3/ v zimě učíme lyžovat.

4/ podnikáme jednodenní akce.

Na tyto akce potřebujeme dobrovolníky

Na to potřebujeme Vás

 

 

  Jan Dohnálek

Odkazy přátel v nemoci

   

 

ddd